Loading...
  • Alt
Alt

Zdravie našich domácich miláčikov určuje rovnováha ich psychických a fyzických faktorov. Vplyvom stáleho pevného súžitia s človekom sa však Ich psychika stáva zložitejšia, zviera sa z pozície priateľa dostáva do pozície partnera, „infikuje“ sa s ľudskými problémami a stresmi, trpí ľudskými chorobami.

Organizmus zvieraťa sa narušuje prítomnosťou fyzických a psychických toxínov - k nim patria chronické infekcie, mikrobiálne toxíny, toxické kovy, chemikálie, parazity, nežiaduce súčasti potravy, ale taktiež stres, strach, depresia, agresivita a iné.

Ak toxíny poškodzujú funkcie tkanív, vznikajú zdravotné problémy, ale taktiež aj nežiaduce prejavy, poruchy chovania zvieraťa ako aj jeho rôzne emocionálne poruchy.

Veterinárne preparáty

Veterinárne preparáty Joalis pochádzajú opäť z dielne MUDr. J. Jonáša. Sú zamerané na 9 systémov:

Psychika, emócie, nervová sústava

Preparát AniNevrin je určený na psychické problémy zvierat – zasahuje do psychiky a emočnej stability, vhodný na depresiu, úzkosť, stres, astma, hormonálne poruchy, stres pri hlučných oslavách, epileptické stavy, poruchy motoriky nervového pôvodu ai.

Pohybový aparát

Preparát AniMove rieši poruchu hybnosti (dedičnú aj získanú), má vplyv na správny vývoj kostí, kĺbov, spojivového tkaniva a svalov celého pohybového aparátu. Ide o očistu celého pohybového aparátu.

Trávenie

Preparát AniDigest rieši nadýmanie, hnačky, poruchy vyprázdňovania, zvracanie, chronické zápaly ďasien, mobilizuje revitalizujúce funkcie súvisiace s trávením. 

Dýchanie

Preparát AniSpir rieši zahlienenosť, výtok z nosu, opakujúce sa zápaly horných ciest dýchacích, kašeľ, astmu, podporuje imunitu a normálnu funkciu dýchacieho systému.

Koža, srsť

Koža a srsť signalizujú dobrý alebo špatný stav zvieracieho organizmu. V ich kvalite sa odráža výživový ale aj psychický stav zvierat. Preparát AniSkin rieši alergie, ekzémy, chronické zápaly vonkajšieho zvukovodu, či vypadávanie srsti.

Močové cesty, obličky

Preparát AniUrin rieši akútny alebo chronický zápal obličiek, zápaly močových ciest ako následok prechladnutia, poškodenie obličiek v dôsledku staroby alebo otrávenia, únik moču, tvorbu močových kamienkov a piesku. Je to prevencia na nedostatočnú činnosť obličiek.

Metabolizmus

Preparát AniMet sa podáva pri problémoch s obezitou, cukrovke, dne, ateroskleróze, či poruche metabolizmu základných živín.

Imunita

Prípravok AniMik priaznivo pôsobí na mikrobiálnu imunitu zvieraťa.

Obehové a srdcové problémy

Prípravok AniCor s obsahom vitamínov a rastlinných výťažkov určený na vnútorné užívanie, priaznivo pôsobí na obehové a srdcové problémy ako aj úzkostné stavy.

Užívanie preparátov Joalis Animal

Užívanie preparátov

Uvedené množstvo prípravku sa vstrekne aplikačným hrotom na jazyk alebo na sliznicu papuľky či odhrnutie pysku.  Preparát pre psa môžeme nakvapkať aj na cukor. Ak mačka alebo pes liehové kvapky odmieta, je možné preparát nakvapkať na menej osrstené miesto (napr. pri ušných bolcoch, do oblasti triesel) a ľahko votrieť do kože. Prípravok však musí preniknúť srsťou až na kožu! Pri vnútornom užívaní 20 minút pred užitím a po užití nekŕmiť, podávať len čistú vodu. Ak pes alebo mačka užíva viac preparátov je potrebné medzi jednotlivými preparátmi urobiť pauzu 30 sekúnd.

 

Dávkovanie preparátov

Dávkovanie je individuálne – podľa váhy psa alebo mačky 1x denne. Neužívať pri závažných zdravotných problémoch, ktoré si vyžadujú akútny zásah veterinárneho lekára.

 

Podávanie preparátov

Odporúčaná doba je jeden mesiac

Uchovanie preparátov

Preparáty treba skladovať pri teplote od 5 do 25 °C. Preparát by nemal byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu ani silnému elektromagnetickému poľu. Treba ich preto uchovávať vo vzdialenosti viac ako päť centimetrov od mikrovlnnej rúry, chladničky, televízie, mobilného telefónu apod. Obsah preparátov nesmie prísť do styku s kovmi a aromatickými potravinami. Uchovávať mimo dosahu detí.
 

Preparáty a diéta

Preparáty sú vhodné aj  pre diabetické zvieratá

 

Preparáty Joalis a veterinárske lieky

Preparáty Joalis nie sú lieky, sú zaradené ako doplnok stravy, nemôžu preto nahradiť lieky predpísané veterinárom. Pri súbežnom užívaní preparátov Joalis s liekmi treba dodržiavať určitý časový odstup. Preparáty Joalis sú vyrobené podobnou technológiou ako preparáty Joalis určené pre ľudí. Sú obohatené o vitamíny radu B.

poradie na titulke: 6